Peníze

Za peníze si koupíte snad úplně všechno, byt či dům, auto, potraviny, oblečení, někdy dokonce i ledvinu. Říká se, že ´´bez peněž do obchodu nelez´´ a musím říct, že toto rčení je opravdu pravdivé. Peníze jsou něco, co lidem dělá obrovskou radost a motivuje je to k tomu, aby například v jejich zaměstnání setrvaly měsíce, nebo i roky. Šetří si spousty peněz, aby si pak za ně mohly koupit letenku na krásnou dovolenou k moři, anebo na wellness pobyt.
investování do zlata
V České republice se platí českými korunami, na Slovensku se platí eury. Jiné země mají své měny.
Peníze mají také své vlastnosti.
·         Dělitelnost  – např. 20 korun = 20 haléřů
·         Zaměnitelnost – tzn., že když máte u sebe například 100 v bankovce a chcete je zaměnit za kovové mince
·         Přenositelnost
·         Trvalost a trvanlivost – peníze nemají žádnou minimální ani maximální lhůtu. Co se peněz týká, předpokládáme jejich dlouhodobou platnost. V současnosti jsou vyrobeny a navrženy tak, aby nepodléhaly zkáze (rychle se trhaly, promočily atp.)
Poměrně často si někteří jedinci ukládají své peníze do bank například po dobu pěti let, kde své finance spoří, aby se jim za ty roky peníze zúročily. Podnikatelé, ale nejen oni investují své peníze například do komodit, zlata, akcií, do binárních opcí atp. V takovém případě je ale nutné počítat i s tím, že o své finance mohou i přijít.
růst financí
Také jste se určitě alespoň jednou za život setkaly s někým ať už osobně či jen po telefonu, kdy Vám nabízely úvěry. Například na zonky.cz se setkáte s lidmi, kteří mají více financí a momentálně je ´´nepotřebují´´, a tak se rozhodly je půjčovat a díky tomu zároveň i vydělávají, protože Vám úvěr samozřejmě zúročí. Kdysi jste se mohly setkat i s takzvanými lichváři, kdy Vám půjčily peníze na směnku nebo jen na OP. Problém byl ale ten, že když jste včas nezaplatily splátku, jednoduše si Vás našly. S tím už se ale horko těžko setkáte, protože je to činnost zcela nelegální.
 

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Podnikání někdy nevynáší

Podnikatelé mají vlastně jen jedinou jistotu. A to tu, že v podnikání není nikdy nic jisté. A tak se někdy takovému podnikateli či osobě samostatně výdělečně činné daří slušně a někdy i přímo skvěle, jenže jindy je tomu klidně i přesně naopak. A zatímco by jednou někdo takový (jak se říká) mohl přehazovat peníze vidlemi, jindy […]

Americká hypotéka kalkulačka

Pokud byste si rádi splnili své tajné sny, pak můžete. Pokud je ale něco, co by vám v tom mohlo bránit, je to nedostatek peněz. Bohužel v dnešní době to není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Všechno má ale nějaké to řešení. Jestliže potřebujete peníze, pak k tomu můžete využít bankovní či nebankovní […]