Co se vám při stěhování může přihodit


Schodiště – pro stěhovací firmu stěhování v Praze 4 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/nestarejte-se-o-malickosti/, ale i pro její klienty představuje největší zátěž vždy schodiště. Tam, kde je k dispozici nákladní výtah, je situace poměrně snadná, protože se vše odehrává v jedné rovině, ale schody obvykle vyžadují zvýšenou pozornost. Nejde ani tak o to, že je namáhavější samotný proces přenášení břemen, ale problém je v tom, že stačí udělat jeden chybný krok, šlápnout na hranu schodu, sklouznout po ní a pád ze schodů je pak neodvratný. Horší je to samozřejmě ve chvíli, kdy y padáte i se skříní nebo s automatickou pračkou. Úrazy na schodech se vás mohou týkat i tehdy, pokud sice máte objednané stěhováky na přenášení břemen, ale nosíte po nich např. krabice se zabalenými věcmi v průběhu přípravných prací.

srolovaný koberec

Koberce – na koberce si dejte obzvlášť pozor, protože ty mohou podkluzovat, houlit se a snadno o ně můžete zakopnout. Máte-li možnost koberce sbalit, udělejte to jako jednu z prvních věcí ještě před balením předmětů do kartonových krabic. Podobný problém mohou způsobit i jiné podlahové krytiny, kde to klouže, např. plovoucí podlaha, některý vinyl, masivní dřevo nebo parkety. Problematické jsou i ochranné vrstvy pokládané na podlahu, tedy například rozložené papírové krabice, igelitové fólie a plachty apod. Chcete-li zabezpečit podlahu před poškozením při chůzi, myslete i na to, aby se po ní chodilo bezpečně.

kočka na koberci

Chodník – před příjezdem stěhovací firmy se přesvědčte, zda na chodníku neleží nějaké předměty, co by mohly ohrozit bezpečnost stěhováků i vaší, jde např. o písek, kameny, kousky plastových sáčků, poházené papíry atd. Nebezpečné jsou i různé výmoly, chybějící dlaždice atp., tak se vyplatí otvor před stěhováním alespoň provizorně vyplnit zeminou. Chodníky bývají problematické i v zimě v souvislosti s námrazou, tehdy musíte mít připravený vhodný posyp, např. písek, popel, kamenný štěrk nebo posypovou sůl.

Podobné příspěvky

Jak ochránit své chytré hodinky

Takzvané chytré hodinky jsou dnes na velice vysoké úrovni. Čím vyšší kategorie, tím pochopitelně také vyšší cena. Proto je nutné své hodinky chránit proti poškozením a také jim dopřát vhodné doplňky, které ještě více ozvláštní jejich vzhled. Širokou nabídkou vás překvapí obaly, kryty, pouzdra, tvrzená skla a řemínky pro Apple Watch Ultra. Kupříkladu řemínky mohou […]

Je něco mezi nebem a zemí

V našich životech běží v zásadě všechno podle jistých pravidel. Něco děláme a očekáváme, že se za to dočkáme toho, co očekáváme, že při tom něco nastane nebo že to poté bude následovat. Víme, že každá příčina má svůj následek a že se všechno, co uděláme nebo naopak neuděláme, nějak projeví. Jenže někdy dochází i […]