Co se vám při stěhování může přihodit

Schodiště – pro stěhovací firmu stěhování v Praze 4 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/nestarejte-se-o-malickosti/, ale i pro její klienty představuje největší zátěž vždy schodiště. Tam, kde je k dispozici nákladní výtah, je situace poměrně snadná, protože se vše odehrává v jedné rovině, ale schody obvykle vyžadují zvýšenou pozornost. Nejde ani tak o to, že je namáhavější samotný proces přenášení břemen, ale problém je v tom, že stačí udělat jeden chybný krok, šlápnout na hranu schodu, sklouznout po ní a pád ze schodů je pak neodvratný. Horší je to samozřejmě ve chvíli, kdy y padáte i se skříní nebo s automatickou pračkou. Úrazy na schodech se vás mohou týkat i tehdy, pokud sice máte objednané stěhováky na přenášení břemen, ale nosíte po nich např. krabice se zabalenými věcmi v průběhu přípravných prací.

srolovaný koberec

Koberce – na koberce si dejte obzvlášť pozor, protože ty mohou podkluzovat, houlit se a snadno o ně můžete zakopnout. Máte-li možnost koberce sbalit, udělejte to jako jednu z prvních věcí ještě před balením předmětů do kartonových krabic. Podobný problém mohou způsobit i jiné podlahové krytiny, kde to klouže, např. plovoucí podlaha, některý vinyl, masivní dřevo nebo parkety. Problematické jsou i ochranné vrstvy pokládané na podlahu, tedy například rozložené papírové krabice, igelitové fólie a plachty apod. Chcete-li zabezpečit podlahu před poškozením při chůzi, myslete i na to, aby se po ní chodilo bezpečně.

kočka na koberci

Chodník – před příjezdem stěhovací firmy se přesvědčte, zda na chodníku neleží nějaké předměty, co by mohly ohrozit bezpečnost stěhováků i vaší, jde např. o písek, kameny, kousky plastových sáčků, poházené papíry atd. Nebezpečné jsou i různé výmoly, chybějící dlaždice atp., tak se vyplatí otvor před stěhováním alespoň provizorně vyplnit zeminou. Chodníky bývají problematické i v zimě v souvislosti s námrazou, tehdy musíte mít připravený vhodný posyp, např. písek, popel, kamenný štěrk nebo posypovou sůl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Dokonalý Dotek Elegance: Ubrus na Svatbu

Když se chystáte říct své ano v den svatby, každý detail má obrovský význam. Jeden z těchto důležitých detailů, který může zásadně ovlivnit celkovou atmosféru a vzhled vašeho svatebního dne, je volba ubrusu. Ubrus na svatbu není pouhým kusem látky – je to klíčový prvek, který může přinést krásu, eleganci a harmonii do vašeho svatebního […]

Tvrzené sklo na iPhone 14 Pro: Maximální ochrana pro váš telefon

Když investujete do nového iPhone 14 Pro, chcete samozřejmě zajistit, aby váš telefon zůstal v perfektním stavu co nejdéle. Jedním z nejefektivnějších způsobů ochrany obrazovky je použití tvrzeného skla. Tento moderní materiál nabízí maximální odolnost a zároveň zachovává jas a citlivost obrazovky. Tvrzené sklo na iPhone 14 Pro je vyrobeno z několika vrstev speciálního chemicky […]