Vzdělání je základ

Jako malá holčička jsem si moc ráda prohlížela knihy. A to i dědečkovi knihy. Můj děda měl opravdu velkou dřevěnou knihovnu. A byla to úplně krásná velká knihovna, která nebyla žádná dřevotříska, ale bylo to kvalitní pevné tmavé dřevo. Taky jsem si řekla, že v budoucnu taky budu chtít mít takovou jednu velkou knihovnu. Navíc stejně mě bavilo čtení, protože dědeček mě naučil číst už ve čtyřech letech. A v pěti letech jsem uměla opravdu geniálně číst, že bych strčila do kapsy klidně i nějakého druháka na základní škole. A tak jsem si řekla, že se zeptám dědečka, kde tak velkou knihovnu pořídil, protože jsem měla v plánu si taky opravdu spoustu knih pořídit, které samozřejmě nechci mít někde hozené na zemi. Mé knihy si zaslouží taky velkou krásnou knihovnu, která toho vydrží opravdu hodně, protože můj dědeček mi řekl, že kvalitní knihovna by měla unést alespoň sto kilo.

Ráda chodím do antikvariátu.

A nevím jak vy, ale mě to zdálo opravdu až moc. Já totiž bydlím v bytě, takže vůbec nevím, jak bych takovou knihovnu tady měla. Protože dědeček měl tak velkou knihovnu, že mu to zabralo více jak půlku obývacího pokoje. Naštěstí to naší babičce ale nevadilo. Babička měla pro dědečkovu zálibu v knihách opravdu velký respekt a taky dědečka chápala, že je to jeho koníček.

Mám ráda staré knihy.

Můj děda totiž byl dříve vysokoškolským učitelem. Takže pokud by vás to zajímalo, můj děda byl velice vzdělaný člověk a taky rád vzdělával ostatní. A já jsem byla takový jako jeho pokusný králík. Na mě vždycky zkoušel všelijaké učební postupy a vždycky mu to vyšlo. A možná taky právě díky dědečkovi jsem studovala dvě vysoké školy. Vzdělání je prý základ života a základ úspěchu. Tohle mi kladl na srdce velmi často můj dědeček a já s ním souhlasím. Bohužel už není mezi námi, ale stále na něj s láskou vzpomínám a věřím, že by byl na mě moc pyšný. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Výběr oboru studia

Již při přestupu na střední školu se žák rozhoduje o svém budoucím zaměstnání. Může si vybrat střední školu se zaměřením a poté sice bude moct jít hned pracovat nebo bude mít lepší start na vysoké škole stejného oboru nebo si vybere gymnázium, které poskytuje všeobecné vzdělání a tím pádem žák posune své rozhodnutí o studovaném […]

Jak na střední školu

Rozhodnout se v deváté třídě, co chcete po zbytek svého života dělat je nad schopnosti většiny patnáctiletých. Je to hrozně brzy, mezitím si to ještě dvakrát rozmyslí. Proto radši zvolí jakoukoli školu, která je blízko bydliště, nebo tu, kde mají kamarády. Spoustě z nich školu vyberou rodiče a v půlce studia zjistí, že i nezvládají a nebaví je. […]