Vzpomínka na dětství

Pamatujete jak jste si jako malé děti hráli venku na hřišti nebo jen před domem a vymýšleli různé lumpárny a hráli hry? Krásně jste měli dětství. Jakou hru jste měli nejraději když jste byli malý? A naopak ? Jakou hru jste rádi opravdu neměli a proč? Já se strašně moc ráda vracím na vzpomínky do mého dětství, kdy jsem kolikrát s partou kamarádu lenošila před domem a vymýšleli jsme různé vylomeniny, co by jsme mohli dělat. Opravdu jsme se nikdy nenudili, protože nás vždycky něco napadlo. Nebo jsme prostě jen hráli hry, které jsme si bud to vymysleli a nebo které jsme znali a naučili se buď ve škole a nebo nás je naučili rodiče. 

kopaná

A jaké hry jsme vlastně hráli? Schválně jestli se vám nějaká vybaví a zníte ji. 

Tak nejčastější hra u nás byla schovávaná. Kde jeden člověk počítal do 50sáti (pykal) a ostatní se rychle někde schovali. Člověk co pykal musel všechny najít a za pykat je u pikoly, takže pohybu jsme měli opravdu dostatečně mnoho. Dále určitě vám bude známá dětská hra  Krvavé koleno. Tuhle hru jsem měla opravdu jako malá ráda a nikdy jsme se jí nemohli nabažit, hráli jsme jí pokaždé a vždy nás všechny bavila. Jde o takovou méně klasickou hru jako je honěná, akorát má trošku drsnější název jako z hororu, ale opravdu se není čeho bát a své děti jí naučit můžete. Jako by to bylo teď kdy slyším mé kamarády sborově odříkávat: „První hodina odbyla, lampa ještě svítila. Druhá hodina odbyla, lampa ještě svítila. Třetí hodina odbyla, lampa ještě svítila. “ A tak počítat do té doby než vám udeří hodina. na kterou jste se dohodli s druhým člověk, v kterou určitou hodinu budete chytat. A pak se zakřičí místo lampa ještě svítila „LAMPA ZHASLA“. Tuhle hru si určitě pamatujete. Je opravdu skvělá. 

guma

Další hra, která mě v dětství hrozně taky bavila je skákání gumy. Další skvělí pohyb a nelenění u televize. Hráli jsme jí vždycky s holkami, když kluci hráli fotbal. Hra funguje tak že na každé straně gumy musí být jedna dívka nebo klidně i chlapec , kteří mají na nohou danou gumu a pak třetí člověk přes ní skáče. Guma se posouvala o třídu víš, pokud jste bezchybně odskákali určitou sestavu. Návod samozřejmě, tedy určitě najdete i na internetu. 

Podobné příspěvky

Oggy a škodíci – recenze na mobilní hru

Kdo by neznal Oggyho a škodíky. Modrý kocour, který má rád svůj klid a jídlo je neustále terorizován třemi šváby, Markym, Joeyem a Dee Deem. Jejich bitva nemá konce. Tento legendární seriál slaví úspěch po celém světě. Někdy vyhraje sám velký Oggy, jindy jeho odvěké Nemesis. To, co však o tomto seriálu nevíte je, že […]

Historie v kostce – naučná hra

Historii v kostce přináší velice známá společnost Albi. Tato společnost už toho má hodně za sebou, je jedním z hlavních tvůrců a prodejcem deskových her a to nejen u nás, ale i ve světě. Teď se společně podíváme, jak by měla vypadat hra plná zábavy a napětí. Historie v kostce, je naučná hra, která Vám nejen vyplní prázdný […]