Španělsko a jeho magická místa, to je jistě pohled pro bohy

Kam byste se rádi vydali na letní dovolenou a proč právě do Španělska? Když si vypůjčíme okřídlený vtip a předvedeme vám minimálně jeho stou variaci, určitě nelze nic namítat. Hispánie je oblíbenou destinací, takže je pravděpodobné, že během června, července a srpna se nejspíše podíváme na výlet právě sem. A proč mířit zrovna do Barcelony nebo Madridu, když se nabízí i spoustu jiných míst, která vám dokonale učarují?

bilbao

Baskický region je plný zajímavých překvapení

Ono není Španělsko jako Španělsko, jsou tu jisté rozdíly, nejen kulturní a etnické. Je jasné, že Galície na severozápadě a například Katalánsko nebo Baskicko, budou mít úplně jinou náturu. Basky tu mohli potkávat už antičtí Římané, jde o hrdý lid, který dbá na své tradice a neustále bojuje o své místo na slunci. La Rioja plná vína nebo Navarra, historické centrum, s nímž se vydáme za dobýváním poloostrova na nechtěných maurských spolumajitelích, to jsou dvě klíčová slova pro poznávání severovýchodu španělského světa. A kam se ještě podívat, když se ocitnete mezi Basky?

san sebastian

Samozřejmě, na prvním místě musí být jednoznačně Bilbao, velmi moderní město a pulzující srdce regionu. Guggenheimovo muzeum moderního umění navštíví každoročně tisíce turistů a široko daleko nemá obdoby, ale nejde zdaleka o jediné lákadlo této velké přístavní oblasti. Gotická katedrála ze 14. věku je další dominantou. Díky mezinárodnímu letišti bude doprava vskutku jednoduchá, v Bilbau si nakonec užijete i metro – rychlé přemisťování se mezi jednotlivými destinacemi je zkrátka paráda. Vzpomeňme pak ještě San Sebastian, další z pobřežních destinací, kde je milovníkům pláží opravdu skvěle. Francie je pouhých dvacet kilometrů a ve dvanáctém století zde započala slavná historie navarrské koruny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Erotická rozlučka se svobodou pro nevěstu – sexy povídka

Moje svatba byla naprosto úžasná. Sešlo se mi na ní přes osmdesát skvělých lidí a pařilo se až do rána. Kluci vychlastali snad miliony piv, a ještě víc panáků, připravené jídlo od kuchaře bylo luxusní a pečená půlka prasete zmizela jak pára nad hrncem. O skvělou hudbu se staral náš nejlepší kamarád DJ. A to, […]

Když se objeví mokrá mapa na zdi

Představte si, že jste právě dokončili rekonstrukci podkroví vašeho domu. Pracně jste svépomocí vybudovali ze staré půdy dvě velké obytné místnosti, které budou sloužit jako ložnice, v jejichž sousedství bude malý výklenek, kde bude k dispozici sprchový kout, umyvadlo a toaleta. Před pár dny jste dokončili štukování povrchu vnitřních omítek a chystáte se k prvnímu […]