Španělsko a jeho magická místa, to je jistě pohled pro bohy

Kam byste se rádi vydali na letní dovolenou a proč právě do Španělska? Když si vypůjčíme okřídlený vtip a předvedeme vám minimálně jeho stou variaci, určitě nelze nic namítat. Hispánie je oblíbenou destinací, takže je pravděpodobné, že během června, července a srpna se nejspíše podíváme na výlet právě sem. A proč mířit zrovna do Barcelony nebo Madridu, když se nabízí i spoustu jiných míst, která vám dokonale učarují?

bilbao

Baskický region je plný zajímavých překvapení

Ono není Španělsko jako Španělsko, jsou tu jisté rozdíly, nejen kulturní a etnické. Je jasné, že Galície na severozápadě a například Katalánsko nebo Baskicko, budou mít úplně jinou náturu. Basky tu mohli potkávat už antičtí Římané, jde o hrdý lid, který dbá na své tradice a neustále bojuje o své místo na slunci. La Rioja plná vína nebo Navarra, historické centrum, s nímž se vydáme za dobýváním poloostrova na nechtěných maurských spolumajitelích, to jsou dvě klíčová slova pro poznávání severovýchodu španělského světa. A kam se ještě podívat, když se ocitnete mezi Basky?

san sebastian

Samozřejmě, na prvním místě musí být jednoznačně Bilbao, velmi moderní město a pulzující srdce regionu. Guggenheimovo muzeum moderního umění navštíví každoročně tisíce turistů a široko daleko nemá obdoby, ale nejde zdaleka o jediné lákadlo této velké přístavní oblasti. Gotická katedrála ze 14. věku je další dominantou. Díky mezinárodnímu letišti bude doprava vskutku jednoduchá, v Bilbau si nakonec užijete i metro – rychlé přemisťování se mezi jednotlivými destinacemi je zkrátka paráda. Vzpomeňme pak ještě San Sebastian, další z pobřežních destinací, kde je milovníkům pláží opravdu skvěle. Francie je pouhých dvacet kilometrů a ve dvanáctém století zde započala slavná historie navarrské koruny.

Podobné příspěvky

Tiskárny 3D – žebříček

Obchod Botland.cz je známý svou bohatou nabídkou zařízení, která revolučním způsobem mění způsob, jakým tvoříme a realizujeme naše nápady. Vzhledem k širokému sortimentu 3D tiskáren jsme se rozhodli připravit tento žebříček, abychom našim zákazníkům usnadnili výběr ideálního modelu. Od kompaktních tiskáren pro hobby až po pokročilá zařízení pro profesionály – náš žebříček si klade za […]

Co je skvělé na Chorvatsku? Přece chorvatská kuchyně!

Chorvatsko je země, kde se spoustu Čechů ročně vydává na dovolenou. Chorvatsko je oblíbená země z mnoha důvodů. Najdete tu krásné pláže, čisté a tyrkysové moře, přátelské lidi, široké možnosti ubytování a samozřejmě skvělou gastronomii. To všechno je důvodem, proč je Chorvatsko u Čechů dlouhodobě číslo jedna, když se mají rozhodovat, kam se vydají na […]