Španělsko a jeho magická místa, to je jistě pohled pro bohy

Kam byste se rádi vydali na letní dovolenou a proč právě do Španělska? Když si vypůjčíme okřídlený vtip a předvedeme vám minimálně jeho stou variaci, určitě nelze nic namítat. Hispánie je oblíbenou destinací, takže je pravděpodobné, že během června, července a srpna se nejspíše podíváme na výlet právě sem. A proč mířit zrovna do Barcelony nebo Madridu, když se nabízí i spoustu jiných míst, která vám dokonale učarují?

bilbao

Baskický region je plný zajímavých překvapení

Ono není Španělsko jako Španělsko, jsou tu jisté rozdíly, nejen kulturní a etnické. Je jasné, že Galície na severozápadě a například Katalánsko nebo Baskicko, budou mít úplně jinou náturu. Basky tu mohli potkávat už antičtí Římané, jde o hrdý lid, který dbá na své tradice a neustále bojuje o své místo na slunci. La Rioja plná vína nebo Navarra, historické centrum, s nímž se vydáme za dobýváním poloostrova na nechtěných maurských spolumajitelích, to jsou dvě klíčová slova pro poznávání severovýchodu španělského světa. A kam se ještě podívat, když se ocitnete mezi Basky?

san sebastian

Samozřejmě, na prvním místě musí být jednoznačně Bilbao, velmi moderní město a pulzující srdce regionu. Guggenheimovo muzeum moderního umění navštíví každoročně tisíce turistů a široko daleko nemá obdoby, ale nejde zdaleka o jediné lákadlo této velké přístavní oblasti. Gotická katedrála ze 14. věku je další dominantou. Díky mezinárodnímu letišti bude doprava vskutku jednoduchá, v Bilbau si nakonec užijete i metro – rychlé přemisťování se mezi jednotlivými destinacemi je zkrátka paráda. Vzpomeňme pak ještě San Sebastian, další z pobřežních destinací, kde je milovníkům pláží opravdu skvěle. Francie je pouhých dvacet kilometrů a ve dvanáctém století zde započala slavná historie navarrské koruny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Humanistická terapie: Jak funguje, kolik stojí a co můžete očekávat

Humanistická psychoterapie je přístup k duševnímu zdraví, který využívá silný vztah mezi klientem a terapeutem, aby lidem umožnil prozkoumat a naplno rozvinout jejich potenciál. Je užitečná pro každého, kdo se cítí frustrovaný nebo uvízl v úzkosti, depresi nebo těžkých životních potížích. Přesto není zaměřena na učení se nástrojům k řešení problémů a délka terapie závisí […]

Stěhování z ČR do Německa

Pro mnoho lidí je velmi vysilující změnit adresu svého bydliště třeba jen v rámci jedné ulice či města, jiní zvládnou stěhování po Evropě bez sebemenšího problému. Zkrátka co člověk, to jiný přístup k životu a nahodilým událostem, které každému z nás mohou nečekaně zkřížit cestu. V rámci jednoho města, zvládneme vše sami nebo svépomocí. Jenže […]