Jaké jsou účinky kolagenu?


Kolagen je bílkovina, která se nachází v lidském těle. Je to naše nejhojněji zastoupená bílkovina. Kolagen si naše tělo vytváří samo. Asi do věku 25 let se nám tvoří dostatečné množství. Ale od tohoto věku postupně množství kolagenu v našem těle klesá. Proto se spousta lidí uchýlí k pravidelnému užívání kolagenu jako doplňku stravy.

Jaké jsou tedy účinky kolagenu na naše tělo?

Mladistvá pleť

Kolagen stojí za pevností a pružností kůže. Dodává tělu hydrataci, která stojí za tom, že je naše kůže napnutá a působí mladistvě. Bez dostatečného množství kolagenu klesá pružnost naší pleti a tím dochází ke zvýšené tvorbě vrásek.

pleť

Zdravé klouby

Kolagen je klíčem ke zdravým kloubům. Pro kloubní chrupavky, které jsou umístěny v každém kloubu tvoří jakýsi polštářek, který klouby chrání a umožňuje jim, aby se pohybovali. Pokud máte problém se špatnou pohyblivostí, nebo vás trápí bolesti kloubů, zkuste zvýšit přísun kolagenu. Doporučuje se i pro pacienty s artritidou nebo po zlomeninách kostí.

Trávení

Možná vás to překvapí, ale kolagen hraje důležitou roli taky v našem trávení. Nachází se totiž ve stěně střev a posiluje ji. Tím umožňuje hladší a snadnější průchod potravy střevním systémem a předchází tak nepříjemným onemocněním, jako jsou různé záněty nebo třeba syndrom dráždivého tračníku.

trávení

Spánek

Kolagen má také vliv na náš spánek. Nachází se v něm glycin, což je aminokyselina, která působí uklidňujícím účinkem na náš nervový systém. Pokud tedy budete kolagen konzumovat pravidelně, může u vás dojít ke snížení hladiny stresu a zároveň se tím usnadní vaše usínání.

Vlasy a nehty

Kolagen je součástí i našich vlasů a nehtů. Pokud trpíte na slabé vlasy, které vám vypadávají a zároveň se vám lámou nehty, možná za tím stojí právě nedostatek kolagenu. Kolagen zlepšuje jejich strukturu a také může přímo podpořit jejich růst.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Je něco mezi nebem a zemí

V našich životech běží v zásadě všechno podle jistých pravidel. Něco děláme a očekáváme, že se za to dočkáme toho, co očekáváme, že při tom něco nastane nebo že to poté bude následovat. Víme, že každá příčina má svůj následek a že se všechno, co uděláme nebo naopak neuděláme, nějak projeví. Jenže někdy dochází i […]

Problémy s erekcí? Kdo je nemá!

Problémy s erekcí během života potrápily většinu mužů. Je to problém pro ně tak citlivý, že se raději vyhýbají lékaři a nenavštíví ani lékárnu, kde by se mohli poradit s lékárníkem. Užírají se tak doma v soukromí. Napřed si řekneme něco o možnostech vzniku tohoto ožehavého problému. Ten může být způsoben dvěma základními příčinami. Psychickou […]