Jak si jednoduše vytvořit vlastní webové stránky

Stejně jako Vy ve vašem životě, tak i Váš web v internetovém oceánu musí být originál. Stále více a více lidí denně zjišťuje, že nakupování z pohodlí domova, kanceláře, nebo přímo z vlastní postele, je tím nejpříjemnějším a nejjednodušším způsobem. Nenechejte Vaše zákazníky a partnery odejít ke konkurenci. Vystavte si virtuální obchod, ve kterém se každý Váš zákazník bude dobře orientovat, snadno vyhledá konkrétní produkt, dozví se o něm potřebné informace a prohlédne si kvalitní fotografie propracované do nejmenšího detailu.

práce na notebooku

Nejdříve si řekneme, jaké známe základní pojmy u tvoření webu a co znamenají

Doména – Doména vždy obsahuje www.

Webhosting – To je úložiště, na kterém je uložený web a naše webové stránky a také jejich spouštědlo. Funguje to tak, že zadáte do svého prohlížeče doménu a ta Vás přesměruje na určité úložiště (webhosting), odkud se Vám web načítá a zobrazuje.

Redakční systém – To je naprogramovaný systém, který Vám zjednodušuje tvorbu webu. Už nemusíte nic programovat, pouze si tento systém nainstalujete na webhosting, přihlásíte se pod svým jménem a heslem a můžete vložit obsahy svého webu. Nejvyužívanější redakční systém je WordPress.

Šablona – Šablonu je potřeba nainstalovat do redakčního systému. Ta Vám zajišťuje zobrazování obsahu na webu a jeho grafický vzhled.
sociální média

Doména a webhosting

Pro zřízení webhostingu a registraci domény za sebe doporučuji nejpoužívanějšího českého poskytovatele těchto služeb, a to je WEDOS. Pokud ho ještě nepoužíváte, zaregistrujte se vyplněním svého jména, emailu a hesla.

Nyní je správný čas na ověření volné domény. Než se zaregistrujete, musíte si ověřit, zda je doména volná. To můžete učinit na jeho stránkách.

Instalace redakčního systému

Jestliže už máte svou doménu a webhosting, nyní do něho potřebujete nainstalovat redakční systém. Nejlepší pro Vás bude využít WordPress.

K tomu využijeme instalátor od WEDOSU, který naleznete v zákaznické administraci. Následně v menu klikněte na instalátor aplikací a zvolte WordPress. Poté stačí kliknout na vytvořit instalaci a vyplnit údaje k webu. Po instalaci na email obdržíte zprávu, která bude obsahovat přihlašovací údaje do redakčního systému na Vašem webu.

A konečně samotná tvorba webu

Jako poslední krok je potřeba do systému nainstalovat šablonu, aby se Váš web podobal Vaší představě.

Máte k dispozici veliké množství šablon, které jsou zdarma. Najdete je v administraci WordPressu. Kliknete na Vzhled – Šablony – Instalovat a dostanete nabídku šablon. Tyto šablony zdarma se bohužel těžce upravují a vkládání obsahu na místo, kde ho přesně chcete mít, nemusí být vždy jednoduché. Proto z vlastní zkušenosti doporučuji šablonu MioWeb. Ta je sice placená, ale tato investice se vyplatí, a navíc ušetříte spoustu času. Je to přímo editor, díky kterému Váš systém získá mnoho nových rozšíření, funkcí a spoustu možností. Výhoda je, že lze vyzkoušet i zdarma.

Podobné příspěvky

Jak na nouzi?

Stačí se rozhlédnout kolem sebe a hravě zjistíme, že nebýt peněz, nepořídili bychom si ani pouhý zlomek toho, co k životu potřebujeme. Prostě je nám k životu nezbytná náramná spousta věcí, jež se kolem nás volně nevyskytují, jež si nedokážeme vytvořit vlastními silami a jež si tedy musíme nezbytně kupovat od těch, kteří nám je […]

Pro koho je americká nebankovní hypotéka vhodná

Není pochyb o tom, že hypotéka je jedním z nejčastěji používaných způsobů financování koupě vlastního bydlení. A není divu, koneckonců cena nemovitostí je poměrně vysoká, a jen málo lidí si může dovolit jen tak koupit byť malý byt někde na vesnici. Důvodem, který zabraňuje mnoha lidem si zkrátka našetřit peníze, je fakt, že najít vhodnou […]