Když doma chybí pár čtverečních metrů

Ano, říká se „co je malé, je hezké“. Ovšem platí to i v případě našeho malého bytu? Není jen skladištěm a místem na přespání? Tak se to dá vydržet jen nějakou omezenou nutnou dobu. Třeba v období stěhování. Ale člověk potřebuje pro život útulný domov! Místo, kde se dá kromě přespání také volně dýchat, bavit se, přijmout občas návštěvu, v klidném a hezkém prostředí odpočívat. Dá se to ale v malém bydlení vše zařídit tak, aby to také dobře vypadalo? Samozřejmě, že ano! Vždyť máme spoustu šikovných pomocníků! Například skříně na míru, multifunkční zařízení, ale i světlo a barvy!

kuchyň linka malá

Vhodný nábytek

Tam, kde se nedostává místa, je potřeba využít každý volný centimetr! To nám nejlépe umožní nábytek na míru. Pořídíme si ho co nejvíce! Mohou to být vysoké vestavěné skříně na chodbě i v ložnici, linka v kuchyni, skříňky a police v obýváku či v koupelně. Vhodné jsou například také vyvýšené postele se spoustou úložného prostoru. Takový nábytek bývá o něco dražší, ovšem v malém bytě se taková investice jistě vyplatí. Z ostatního nábytku v obchodech vybíráme víceúčelové, ne příliš robustní kusy. Hodí se třeba rozkládací sedačky s úložnými prostory. Dále nábytek na nožkách, nábytek vyrobený z tenkých kovových konstrukcí nebo kousky, které jsou určeny k zavěšení na stěny (tzv. nábytek levitující).

Multifunkční spotřebiče

Místo můžeme v malém bytě ušetřit i při vaření a při úklidu. Jak na to? Kupujeme si spotřebiče, které mám s tím hodně pomohou – ty multifunkční! Může to být víceúčelová varná deska, trouba či mikrovlnka, pračka s integrovanou sušičkou, vysavač s parním mopem nebo malý chytrý robotický vysavač. Možností je dnes již opravdu hodně a výběr v obchodech velký. Vybere si jistě každý.

pokoj studenta

Světlé barvy

Světlo a světlé barvy nám jsou v malém bytě velkými pomocníky. Dokážou ho totiž opticky zvětšit! Bydlení vypadá hned trochu prostornější. Pustíme domů co nejvíce světla. Kde se slunečního nedostává, pomůže vhodné umělé. Místo ušetří například pěkné, moderní a úsporné LED osvětlení. Vhodné jsou stropní a nástěnné panely, bodové osvětlení i světelné pásky. Světlé barvy volíme i v případě výmalby stěn, materiálu podlah, vybavení nábytkem a doplňky. Ani v minibytech není nutné vzdávat se barevnosti. Kromě bílé barvy je přece k dispozici mnoho světlých barevných odstínů!

Podobné příspěvky

Originální šperky na míru

Šperky jsou úžasnou metodou, jak se cítit ještě krásnější, než jsme. To platí jak pro muže, tak i pro ženy. Díky šperkům se můžeme cítit výjimečně a naprosto dokonale. Nádherné náušnice, které budou zdobit naše uši či malý přívěšek na krku, který bude zvýrazňovat náš dekolt je dokonalou samozřejmostí v úloze ženy. Pokud jsme tento […]

Bydlení v mobilním domě

Každý, kdo se zajímá o nemovitosti, tak ví, že jejich cena je enormně vysoko. Díky vládě České republiky se mladí lidé ocitli v situaci, kdy nikdo z nich nedosáhne na bydlení. Nyní se rozdělila opět společnost na bohaté a chudé. Lidé tak shánění jinou možnost bydlení, než nemovitost a mnoho z nich volí pronájem, či […]