Kde se využívá GPS sledování vozidel

Dnes jsou chytré mobilní telefony i automobily běžnou součástí našich životů. Někteří lidé se na nich stali tak závislí, že by se bez nich už neobešli. Nahradily praktiky plně mapy, telefonní seznamy, nakupování, schůzky s přáteli a mnoho dalších věcí.

 

Automobily jsou na druhou stranu vybavovány mnohem více bezpečnostními prvky. Jsou zde airbagy, které se staly již běžnou součástí výbavy, posilovače řízení, automatické parkovací systémy, vyhřívaná sedadla, klimatizace i zabudovaná navigace.

 

gps3

 

A právě tento poslední bod vzbuzuje u některých lidí nedůvěru. Obávají se, že s její pomocí je bude moci kdokoliv sledovat. Přeci jen, když se data ze satelitu posílají zpět do přístroje, proč by se nemohla posílat zároveň i někam jinam?

 

Pravdou je, že jsou situace, kde se GPS sledování vozidel RMC Systém skutečně používá, mnohdy aniž by o tom lidé věděli. Avšak v těchto případech toto sledování obvykle bývá oprávněné. Jaké situace to tedy jsou?

 

Předně zde máme nákladní vozy, převážející materiál či výrobky. Je totiž jasné, že majitelé chtějí mít přehled, kde se jejich často i velmi drahé zboží v danou chvíli nachází. A pokud vůz někdo ukradne, dá se snadněji najít.

 

Zároveň tento postup slouží i ke kontrole řidičů, zda skutečně jedou, kudy mají, a zda opravdu volí tu nejkratší cestu a zbytečně ji neprodlužují, aby dostali zaplaceno více za ujeté kilometry. Samozřejmě jsou zde výjimky, dává smysl, že pokud je na cestě například dopravní nehoda, je lepší vzít to jinudy, než čekat i hodinu v koloně.

 

kamion3

 

Dalším, kdo vozidla sleduje, jsou autopůjčovny. I to dává smysl – pro zloděje by nebylo nic snazšího, než si automobil „půjčit“ a pak jej prodat. Zvlášť když vezmeme v úvahu, že tyto jsou obvykle v dobrém technickém stavu.

 

Takto má půjčovna přehled, kde se daný vůz nachází, a v případě, že jej člověk, který si jej půjčil, nevrátí ve stanoveném termínu, může jej snadno dohledat.

 

jak je vidět, oba tyto případy jsou ospravedlnitelné. A věřte, že skutečně není třeba se bát. Opravdu vás nikdo nesleduje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Co je to BMI

Není pochyb o tom, že štíhlá postava je dnes v módě. Lidé s touto figurou jsou na přehlídkových molech, ve filmech i v nejrůznějších reklamách. Není tedy divu, že se jim mnoho lidí, především tedy žen, chce podobat.   A to je v pořádku, na zdravě štíhlé postavě není nic zlého, naopak. Obezita zvyšuje riziko nejrůznějších chorob, jako je […]

Úsměv s rovnátky má něco do sebe

Hledáte řešení, které by vám pomohlo váš úsměv ukazovat na všechny strany a nemuset se za něho stydět? Zuby každého druhého člověka mají nějakou vadu na kráse. Pokud jich ale lze upravit bez většího trápení, neměli byste se tyto možnosti vyhýbat. V případě křivého chrupu nikdy není pozdě na to, aby se zastoupení zubů srovnalo […]