Kde se využívá GPS sledování vozidel

Dnes jsou chytré mobilní telefony i automobily běžnou součástí našich životů. Někteří lidé se na nich stali tak závislí, že by se bez nich už neobešli. Nahradily praktiky plně mapy, telefonní seznamy, nakupování, schůzky s přáteli a mnoho dalších věcí.

Automobily jsou na druhou stranu vybavovány mnohem více bezpečnostními prvky. Jsou zde airbagy, které se staly již běžnou součástí výbavy, posilovače řízení, automatické parkovací systémy, vyhřívaná sedadla, klimatizace i zabudovaná navigace.

gps3

A právě tento poslední bod vzbuzuje u některých lidí nedůvěru. Obávají se, že s její pomocí je bude moci kdokoliv sledovat. Přeci jen, když se data ze satelitu posílají zpět do přístroje, proč by se nemohla posílat zároveň i někam jinam?

Pravdou je, že jsou situace, kde se GPS sledování vozidel RMC Systém skutečně používá, mnohdy aniž by o tom lidé věděli. Avšak v těchto případech toto sledování obvykle bývá oprávněné. Jaké situace to tedy jsou?

Předně zde máme nákladní vozy, převážející materiál či výrobky. Je totiž jasné, že majitelé chtějí mít přehled, kde se jejich často i velmi drahé zboží v danou chvíli nachází. A pokud vůz někdo ukradne, dá se snadněji najít.

Zároveň tento postup slouží i ke kontrole řidičů, zda skutečně jedou, kudy mají, a zda opravdu volí tu nejkratší cestu a zbytečně ji neprodlužují, aby dostali zaplaceno více za ujeté kilometry. Samozřejmě jsou zde výjimky, dává smysl, že pokud je na cestě například dopravní nehoda, je lepší vzít to jinudy, než čekat i hodinu v koloně.

kamion3

Dalším, kdo vozidla sleduje, jsou autopůjčovny. I to dává smysl – pro zloděje by nebylo nic snazšího, než si automobil „půjčit“ a pak jej prodat. Zvlášť když vezmeme v úvahu, že tyto jsou obvykle v dobrém technickém stavu.

Takto má půjčovna přehled, kde se daný vůz nachází, a v případě, že jej člověk, který si jej půjčil, nevrátí ve stanoveném termínu, může jej snadno dohledat.

jak je vidět, oba tyto případy jsou ospravedlnitelné. A věřte, že skutečně není třeba se bát. Opravdu vás nikdo nesleduje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Erotická rozlučka se svobodou pro nevěstu – sexy povídka

Moje svatba byla naprosto úžasná. Sešlo se mi na ní přes osmdesát skvělých lidí a pařilo se až do rána. Kluci vychlastali snad miliony piv, a ještě víc panáků, připravené jídlo od kuchaře bylo luxusní a pečená půlka prasete zmizela jak pára nad hrncem. O skvělou hudbu se staral náš nejlepší kamarád DJ. A to, […]

Když se objeví mokrá mapa na zdi

Představte si, že jste právě dokončili rekonstrukci podkroví vašeho domu. Pracně jste svépomocí vybudovali ze staré půdy dvě velké obytné místnosti, které budou sloužit jako ložnice, v jejichž sousedství bude malý výklenek, kde bude k dispozici sprchový kout, umyvadlo a toaleta. Před pár dny jste dokončili štukování povrchu vnitřních omítek a chystáte se k prvnímu […]