Kde se využívá GPS sledování vozidel

Dnes jsou chytré mobilní telefony i automobily běžnou součástí našich životů. Někteří lidé se na nich stali tak závislí, že by se bez nich už neobešli. Nahradily praktiky plně mapy, telefonní seznamy, nakupování, schůzky s přáteli a mnoho dalších věcí.

 

Automobily jsou na druhou stranu vybavovány mnohem více bezpečnostními prvky. Jsou zde airbagy, které se staly již běžnou součástí výbavy, posilovače řízení, automatické parkovací systémy, vyhřívaná sedadla, klimatizace i zabudovaná navigace.

 

gps3

 

A právě tento poslední bod vzbuzuje u některých lidí nedůvěru. Obávají se, že s její pomocí je bude moci kdokoliv sledovat. Přeci jen, když se data ze satelitu posílají zpět do přístroje, proč by se nemohla posílat zároveň i někam jinam?

 

Pravdou je, že jsou situace, kde se GPS sledování vozidel RMC Systém skutečně používá, mnohdy aniž by o tom lidé věděli. Avšak v těchto případech toto sledování obvykle bývá oprávněné. Jaké situace to tedy jsou?

 

Předně zde máme nákladní vozy, převážející materiál či výrobky. Je totiž jasné, že majitelé chtějí mít přehled, kde se jejich často i velmi drahé zboží v danou chvíli nachází. A pokud vůz někdo ukradne, dá se snadněji najít.

 

Zároveň tento postup slouží i ke kontrole řidičů, zda skutečně jedou, kudy mají, a zda opravdu volí tu nejkratší cestu a zbytečně ji neprodlužují, aby dostali zaplaceno více za ujeté kilometry. Samozřejmě jsou zde výjimky, dává smysl, že pokud je na cestě například dopravní nehoda, je lepší vzít to jinudy, než čekat i hodinu v koloně.

 

kamion3

 

Dalším, kdo vozidla sleduje, jsou autopůjčovny. I to dává smysl – pro zloděje by nebylo nic snazšího, než si automobil „půjčit“ a pak jej prodat. Zvlášť když vezmeme v úvahu, že tyto jsou obvykle v dobrém technickém stavu.

 

Takto má půjčovna přehled, kde se daný vůz nachází, a v případě, že jej člověk, který si jej půjčil, nevrátí ve stanoveném termínu, může jej snadno dohledat.

 

jak je vidět, oba tyto případy jsou ospravedlnitelné. A věřte, že skutečně není třeba se bát. Opravdu vás nikdo nesleduje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Stěhování bez práce

Každý, kdo zažil stěhování, mě dá určitě za pravdu, že jde o velice nemilou činnost. Tato činnost zahrnuje spoustu balení věcí, přenášení nábytku, montování a demontování skříní, ale také samotný převoz, který bez velkého automobilu uděláte jenom stěží. Pokud máte dostatek přátel, nebo velkou rodinu, tak se dá stěhování zvládnout, ovšem Vám pořád bude chybět […]

Proč stojí zlatá čísla u telefonních společností více?

Pokud si pořizujeme nový telefon, pak jednou z věcí, kterou řešíme, je naše budoucí telefonní číslo. Obvykle máme na výběr z omezeného počtu možností, neboť ostatní jsou již rozebrány. Většina z nás to však příliš neřeší. Jistě, chceme nějaké, které bude pokud možno snadno zapamatovatelné, avšak nelpíme na tom příliš. Koneckonců, dnes si telefonní čísla pamatuje jen málokdo. […]