Je něco mezi nebem a zemí


V našich životech běží v zásadě všechno podle jistých pravidel. Něco děláme a očekáváme, že se za to dočkáme toho, co očekáváme, že při tom něco nastane nebo že to poté bude následovat. Víme, že každá příčina má svůj následek a že se všechno, co uděláme nebo naopak neuděláme, nějak projeví.

Jenže někdy dochází i k neočekávaným skutečnostem. Plným právem předpokládáme, že se něco nějak odehraje, jenže ono to pak dopadne docela jinak. A to i vysloveně tak, jak by to nikdo neočekával. A pak si někdy přímo říkáme, že se stalo něco z jakési vyšší vůle. Jako by se stal nějaký div, zázrak.

lapač na sny

A takové případy nejen bereme jako něco, nad čím zůstává rozum stát. Někdy si také chceme takové tajuplné síly podmanit nebo aspoň příznivě naklonit. Aby nám zachovaly svoji přízeň nebo aspoň neškodily. A buď na základě nějaké vlastní zkušenosti, nebo proto, že nám to někdo poradí, věříme v podporu v podobě nejrůznějších talismanů a podobných věciček ‚pro štěstí‘. A byť ještě nebylo nikdy nesporně prokázáno, že je to něco platné, třeba tomu věříme, a i taková víra nás může pozitivně ovlivňovat.

lapač snů

Víme tedy třeba to, že spíme-li, máme i různé sny. Někdy sladké sny, někdy naopak noční můry. A byť se takové sny dají vysvětlovat jako určitá reakce na to, co prožíváme v reálu, že jde o určité zpracování našich prožitků a představ, může tu být i něco, co si jaksi nedokážeme vysvětlit. A aby se nám potom klidně spalo, abychom se zbavili svých nočních děsů a dopřáli si jen ty nejsladší sny, používáme jako pomocníka lapač snů. Talisman z peří, provázků a korálků, který by nás měl chránit před zlými sny. Věří se, že když u sebe takový lapač snů máme, všechny zlé sny se nám obloukem vyhnou. Což realistům sice připadá nevěrohodné, jenže co my vlastně víme, že?

A tak i vy můžete používat tyto objevy severoamerických indiánů. Koupit si je a doufat, že vás ochrání před nadpřirozenými silami a zlými duchy.

Podobné příspěvky

Jak ochránit své chytré hodinky

Takzvané chytré hodinky jsou dnes na velice vysoké úrovni. Čím vyšší kategorie, tím pochopitelně také vyšší cena. Proto je nutné své hodinky chránit proti poškozením a také jim dopřát vhodné doplňky, které ještě více ozvláštní jejich vzhled. Širokou nabídkou vás překvapí obaly, kryty, pouzdra, tvrzená skla a řemínky pro Apple Watch Ultra. Kupříkladu řemínky mohou […]

Jaké jsou účinky kolagenu?

Kolagen je bílkovina, která se nachází v lidském těle. Je to naše nejhojněji zastoupená bílkovina. Kolagen si naše tělo vytváří samo. Asi do věku 25 let se nám tvoří dostatečné množství. Ale od tohoto věku postupně množství kolagenu v našem těle klesá. Proto se spousta lidí uchýlí k pravidelnému užívání kolagenu jako doplňku stravy. Jaké […]