Historie v kostce – naučná hra

Historii v kostce přináší velice známá společnost Albi. Tato společnost už toho má hodně za sebou, je jedním z hlavních tvůrců a prodejcem deskových her a to nejen u nás, ale i ve světě. Teď se společně podíváme, jak by měla vypadat hra plná zábavy a napětí.
Historie v kostce, je naučná hra, která Vám nejen vyplní prázdný čas, kdy nemáte co dělat, ale taky je velice zábavná a zlepší Vám informace o historii, které jste už možná zapomněli. Doporučené hrají je od osmi let věku, kdy si můžete zahrát buď sami, nebo ve více lidech. Samozřejmě čím více hráčů, tím více zábavy a napětí.
hrací kostky
Hra má poměrně jednoduchá pravidla, hraje se postupně podle hodinových ručiček. Hráč, který je na řadě, vytáhne hrací kartu z balíčku a otočí přesýpací hodiny. Po dobu přesýpání písku si musí zapamatovat co nejvíce informací, které jsou na kartě, pak kartu předává soupeři a hází kostkou. Pozor, interval přesypání je deset sekund, což není úplně moc, proto se soustředně na co nejvíc detailů na kartě. Na kostce můžete hodit číslo jedna až osm, podle toho co padne, pak soupeř čte otázku na kartě. Pokud je odpověď na otázku správná, hráč si kartu ponechá a hraje další. Sami si pak můžete určit, kolik karet je potřeba na výhru, můžete hrát na jedno kolo, nebo třeba na dosažení pěti karet. Nemusíte se bát, že by nastal rychlý konec hry, kartiček je v kostce dost, aby si každý přišel na své.
Hra je dobře dostupná snad skoro ve všech hračkárnách, kdy za její pořízení zaplatíte necelých pět set korun.
hrací figurky
Samozřejmě jí můžete objednat na internetu, kdy si ušetříte čas s chozením do kamenných prodejen. Doporučuji k hraní s děti, kdy se dozví zajímavé věci o naší i světové historii, tak neváhejte a nechte se inspirovat zrovna touto deskovou hrou na Vánoce. Na stejné bázi Albi vyrobilo i spoustu dalších her v kostce, takže pokud zrovna nejste velkými fandy historie, můžete si pořídit třeba vesmír, města a další.

Podobné příspěvky

Vzpomínka na dětství

Pamatujete jak jste si jako malé děti hráli venku na hřišti nebo jen před domem a vymýšleli různé lumpárny a hráli hry? Krásně jste měli dětství. Jakou hru jste měli nejraději když jste byli malý? A naopak ? Jakou hru jste rádi opravdu neměli a proč? Já se strašně moc ráda vracím na vzpomínky do […]

Oggy a škodíci – recenze na mobilní hru

Kdo by neznal Oggyho a škodíky. Modrý kocour, který má rád svůj klid a jídlo je neustále terorizován třemi šváby, Markym, Joeyem a Dee Deem. Jejich bitva nemá konce. Tento legendární seriál slaví úspěch po celém světě. Někdy vyhraje sám velký Oggy, jindy jeho odvěké Nemesis. To, co však o tomto seriálu nevíte je, že […]