Když se objeví mokrá mapa na zdi

Představte si, že jste právě dokončili rekonstrukci podkroví vašeho domu. Pracně jste svépomocí vybudovali ze staré půdy dvě velké obytné místnosti, které budou sloužit jako ložnice, v jejichž sousedství bude malý výklenek, kde bude k dispozici sprchový kout, umyvadlo a toaleta. Před pár dny jste dokončili štukování povrchu vnitřních omítek a chystáte se k prvnímu malování interiéru, když se znenadání začne na zdivu objevovat mokrá mapa. Během několika hodin zvětší svou plochu natolik, že zabere víc, jak polovinu stěny jedné z ložnic.

kleště sikovky

Je vám jasné, že pod omítkou někde prasklo vodovodní potrubí, nebo došlo k defektu na některé z armatur. Co teď? Přece nebudete oklepávat omítku na celé zdi, když jste ji před pár dny dokončili? Vždyť by to byla spousta další práce navíc a pochopitelně i finanční ztráta. Navíc byste nemuseli objevit místo úniku vody zcela přesně, a pokud by se jednalo o několik velmi drobných otvorů – trysek, snadno byste je při tom bourání zdiva přehlédli.

litinová kolena - armatury

Požádejte o pomoc instalatéry

Než se pustíte do oklepávání omítky, pozvěte raději instalatéry. Ti mají k dispozici moderní metody, jimiž snadno určí místo defektu. Vyhledávání úniku vody probíhá buď pomocí formovacího plynu, který pronikne i velmi nepatrnou skulinou, anebo akustickou tyčí Hykron. Oba způsoby dovedou vyhledat unikající vodu velmi přesně, a vy pak nemusíte rozbíjet své pracně prováděné dílo, ale stačí odebrat pouze malý kousek omítky, nechat závadu odstranit a omítku během krátké doby a velmi levně vyspravit.

Instalatéry kvůli unikající vodě v domě můžete volat i v rámci nonstop havarijního servisu, protože pokud byste ponechali odtékat vodu delší dobu, mohlo by to narušit statiku objektu anebo poškodit již prováděné stavební úpravy. Velmi nebezpečná je i unikající voda v kontaktu s elektrickými rozvody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Tiskárny 3D – žebříček

Obchod Botland.cz je známý svou bohatou nabídkou zařízení, která revolučním způsobem mění způsob, jakým tvoříme a realizujeme naše nápady. Vzhledem k širokému sortimentu 3D tiskáren jsme se rozhodli připravit tento žebříček, abychom našim zákazníkům usnadnili výběr ideálního modelu. Od kompaktních tiskáren pro hobby až po pokročilá zařízení pro profesionály – náš žebříček si klade za […]

Erotická rozlučka se svobodou pro nevěstu – sexy povídka

Moje svatba byla naprosto úžasná. Sešlo se mi na ní přes osmdesát skvělých lidí a pařilo se až do rána. Kluci vychlastali snad miliony piv, a ještě víc panáků, připravené jídlo od kuchaře bylo luxusní a pečená půlka prasete zmizela jak pára nad hrncem. O skvělou hudbu se staral náš nejlepší kamarád DJ. A to, […]